Kulturní středisko Vratimov

Lubomír Brabec 65

neděle 25. listopadu v 17.00 hod

  • vstupné 200 Kč
  • délka 60 min

Alfa Beta Production s.r.o.

Lubomír Brabec patří k nejvýznamnějším koncertním kytaristům současnosti a kritika jej řadí ke špičce českého interpretačního umění. Pochází z Plzně, začínal jako houslista a ke kytaře se dostal ve svých třinácti letech. Je absolventem konzervatoře v Plzni a Praze. V roce 1980 získal stipendium britské vlády a pokračoval ve studiích na londýnské Royal Academy of Muzic.

Lubomír Brabec spolupracuje s nejrenomovanějšími pěvci a sólisty (Gabriela Beňačková, Elizabeth Vidal, Petr Dvorský, Štefan Margita, Pavel Šporcl, Jaroslav Svěcený, Jitka Hosprová, Kateřina Englichová…), neméně atraktivní je jeho vydavatelská činnost. První zlatou desku obdržel v roce 1991, poté v roce 1996, v roce 2003 byl oceněn vydavatelstvím Multisonic zlatou a platiniovou deskou za CD Vánoční Transformace, v roce 2013 obdržel od firmy Supraphon diamantovou desku za půl milionu prodaných desek. Jako první hudebník na světe uskutečnil v roce 1994 koncert v Antarktidě.

Lubomír Brabec je aktivní jachtař. V roce 2004 se zúčastnil jachtařské expedice přeplutí Drakeova průlivu do Antarktidy. Mezi jeho další koníčky patří sjezdy na divoké vodě, lyžování ve volném terénu a potápění. V letošním roce oslaví své 65. narozeniny.

V neděli 25. listopadu v 17 hodin bude koncertovat v kostele sv. Jana Křtitele ve Vratimově. Můžeme se těšit na nejznámější kytarové skladby světových autorů v úpravě samotného virtuóza. Na tomto koncertu v téměř předvánočním čase ho doprovodí vokální soubor Ozvěny ze Základní umělecké školy ve Vratimově.

Předprodej vstupenek v pokladně Kulturního střediska Vratimov.

Rezervace od data předprodeje a informace na tel: 595 700 751. Úhrada vstupenek možná i převodem.

 

 

 

 

Místo konáníKostel sv. Jana Křtitele ve Vratimově