Kulturní středisko Vratimov

Jiný kraj, jiný mrav?

dnes v 18.00 hod

Na začátku května se Městské kulturní středisko v polské Strumieni společně s městem Vratimovem pustilo do realizace velkého projektu v rámci Fondu Mikroregionů euroregionu Śląsk Cieszyński-Těšínské Slezsko v rámci Programu INTERREG V-A Česká republika – Polská republika. Několik měsíců trvající aktivity budou skvělou příležitostí k bližšímu poznání našich sousedů a realizaci mnoha společných akcí. V rámci projektu budou uspořádány následující akce:

  • Fotoplenéry, filmové a fotografické workshopy ve Strumieni a Vratimově
  • výstava fotografií a promítání filmů o partnerských městech
  • Setkání s cestovateli, etnology ve Strumieni a Vratimově, ukončení projektu pod širým nebem, výstava fotografií, promítání filmů, prezentace, noční prohlídka české a polské kinematografie
  • Třešničkou na dortu bude mimoprojektový super koncert!!!

Cílem všech projektových aktivit je integrace dvou kulturních prostředí, výměna znalostí o obou městech, prezentace dodatečných potenciálů, které stojí za to objevit při další spolupráci, navázání partnerských kontaktů mezi tvůrci – fotografy a filmaři a v důsledku toho podpora společensko-kulturního rozvoje pohraničí. Celková hodnota projektu přesahuje 100 000 PLN.

Podvečer s polskou kulturou je konkrétním výstupem tohoto projektu.  V pátek 22. června se vydáme na cestu nejzajímavějšími, ale nikterak nejpopulárnějšími místy v Polsku. Zastavíme se v pralese, sjedeme mazurskými řekami na kánoích, podíváme se k moři a na hory. Budeme se bavit o polské kultuře, napovíme Vám, kam za zábavou a kam za odpočinkem. Příjemně, zajímavě a …chutně! Vstup zdarma. 

Jste srdečně zváni!

Místo konáníDům dětí a mládeže Vratimov