Kulturní středisko Vratimov

Alena Antonová: Návrat po 60 letech

Výstava se koná od 10. října do 23. listopadu

Žačka Emila Filly bude vystavovat ve Vratimovské galerii

Akademická malířka a grafička Alena Antonová se narodila 16. prosince 1930 v Praze. V letech 1945 – 1948 vystudovala Státní odbornou školu keramickou v Praze, v letech 1948 – 1949 Státní grafickou školu v Praze u profesora Karla Tondla a v letech 1949 – 1955 VŠUP Praha u profesora Emila Filly.

V počátcích své tvorby se věnovala malbě, postupem času grafice, kresbě, ex libris a ilustraci. Inspirací zůstal pro Alenu Antonovou Fillův kubizmus, který ale zpracovává vlastním způsobem. Je věrná stálým tématům, ke kterým opatří figura ženy, často doplněná psem nebo kočkou, zátiší a lidová píseň.

Od roku 1992 je členkou sdružení Hollar (Sdružení českých umělců grafiků Hollar Praha). Počet výstav, samostatných i společných, doma i v zahraničí, je nepočítaně.

Malou perličkou v životě Aleny Antonové je dotek našeho města – během vysokoškolských studií pracovala, spolu s ostatními studenty, budoucími malíři, sochaři a herci, na stavbě tehdejší Nové huti a bydlela ve Vratimově, v pracovním táboře na ulici Frýdecká (naproti současnému Penny Marketu). A jaká je vzpomínka Aleny Antonové na poválečný Vratimov? To se můžete dozvědět od malířky a grafičky osobně na vernisáž 10. října 2017 ve Vratimovské galerii.

Galerie otevřena ve středu a čtvrtek od 16 do 19 hod a během pořadů. Lze otevřít i individuálně dle domluvy. Volejte na tel: 595 700 751.

Výstavy