Kulturní středisko Vratimov

Lucie Mokrošová: Město

Výstava se koná od 10. ledna do 2. března

Vratimovská galerie poskytuje příležitost pro výstavní činnost i mladým začínajícím umělcům a lidem, pro které je některá z uměleckých činností koníčkem. Toto obojí splňuje mladá fotografka Lucie Mokrošová.

Lucie Mokrošová se narodila v roce 1993 v Třebíči, ale žije v Ostravě. Základní školu absolvovala ve Vratimově (Základní škola Vratimov, Masarykovo náměstí), středoškolská studia na Hotelové škole v Třebíči. Tam také začala fotografovat. Nejdříve zlehka s digitálním kompaktem, později se zrcadlovkou Canon, s níž fotografuje dodnes. K umění měla vždy blízko, fotografii bere jako možnost sebevyjádření. V oblibě má zejména černobílé fotografie.

Pro svou výstavu zvolila název Město, jelikož město je nosným tématem výstavy. Kolekce fotografií je pořízena v různých městech České republiky, ale i Polska, které má autorka ráda a které jí jsou svou atmosférou blízké. Jsou zde zachyceny portréty lidí i městská architektura. Podle autorky je město prostorem, v němž lze zaznamenat mnoho zajímavých momentů a potkat zajímavé lidi, ale v běžném životním, rytmu si jich nevšimnout, projít kolem krásných budov, ale ve spěchu je nevidět. A právě fotografie poskytuje možnost tyto ojedinělé okamžiky zaznamenat a připomenout.

Galerie otevřena ve středu a čtvrtek od 16 do 19 hod a během pořadů. Lze otevřít i individuálně dle domluvy. Volejte na tel: 595 700 751.

Výstavy