Souznění – VERNISÁŽ

Výstava se koná od 11. listopadu do 7. ledna

Souznění: Jarmila Všetičková, Eva Vránová

Jsou dlouholeté kamarádky, obě jsou původním povoláním zootechničky a obě se již hezkou řádku let úspěšně pohybují ve světě výtvarného umění. To je to, co je spojuje. To, co je naopak rozděluje, jsou umělecké žánry, jimž se věnují. Jarmila Všetičková začínala před 28 lety s tvorbou keramiky, pak rozšířila svůj zájem o vytváření cínovaných šperků a objektů s malými i většími minerály, v posledních letech se pak zaměřila na malbu. Eva Vránová v roce 2000 úplnou náhodou „potkala sklo“ a vznikla z toho láska na celý život – vitráže tiffany. I přes tyto rozdíly nadále souzní a harmonii svoji tvorby předvedou i ve Vratimovské galerii.

Přijměte prosím pozvání do barevně skleněných snů a představ Evy Vránové a potěšte se kouzelnými obrazy její kamarádky Jarmily Všetičkové.

Vernisáž výstavy originálních vitráží a neméně unikátních obrazů se uskuteční 10. listopadu v 17 hodin ve Vratimovské galerii ve Společenském domě.

Vratimovská galerie je otevřena ve středy a čtvrtky od 16 do 19 hodin, během pořadů nebo individuálně po dohodě na tel. 595 700 751.