Kulturní středisko Vratimov

Zuzana Kulhánková: Stříbrná a zlatá

Výstava se koná od 7. března do 4. května

Výstava

V prostorách Vratimovské galerie představí svou tvorbu umělkyně Zuzana Kulhánková. Výstavní koncept Stříbrná a zlatá zahrnuje obrazy a sochy.

Zuzana Kulhánková je absolventkou Ostravské univerzity. Zabývá se tvorbou vlastních, převážně abstraktních obrazů a plastik. Hlavním rysem a jasným poznávacím znakem její tvorby je užití kombinované techniky, originálních a nestandardních materiálů a specifické barevné spektrum s typickým použitím zlaté a stříbrné barvy.

V autorčiných obrazech se setkáte se strukturálními nánosy, gestickou malbou s důrazem na samotný akt tvorby, invazivním zásahem přímo skrz plátno i s plošnými variantami, ve kterých se objevuje zájem o prostorovost a vytvoření optického dojmu hloubky díla. Plastiky dostávají organické tvary a stejně jako v obrazech zde dominantně figurují kovové barvy. Tématem je především život, poznávání, komunikace a společnost.

Mimo malbu a sochařství se autorka nově věnuje také vytváření betonových designových dekorací. Záliba v architektuře a interiérovém designu vyústila sérií doplňků, kterou nadále rozšiřuje. Vytváří tak krásný kontrast – surový beton, materiál strohý, klasický a současně moderní v protikladu ke stříbrným a zlatým obrazům a plastikám. Toto propojení shledává nadčasovým a jedinečným řešením.

Galerie otevřena ve středu a čtvrtek od 16 do 19 hod a během pořadů. Lze otevřít i individuálně dle domluvy. Volejte na tel: 595 700 751.

Výstavy