Tři světy

Výstava se koná od 13. dubna do 2. června

Výstava obrazů členů V-klubu výtvarníků Frýdek-Místek Evy Faldynové, Ivo Nováka a Rostislava Jaroše.

EVA FALDYNOVÁ je malířka a výtvarnice z Václavovic. Je členkou Sdružení výtvarníků ČR, aktivní členkou Galerie výtvarníků Čech a Moravy, V-Klubu výtvarníků Frýdek-Místek a dalších výtvarných skupin pro Českou republiku a v zahraničí. Její inspirací je příroda, kdy do obrazu energii, aby konečný výsledek bavil. V její tvorbě najdete portréty, figurální malbu a také abstrakci. V poslední době pořádá kurzy malování nejen pro dospělé, ale také pro děti.

IVO NOVÁK se narodil 25. 2. 1955 ve Václavovicích. Po absolvování vojenské základní služby byl přijat na večerní pětiletý výtvarný obor. Studoval u známých malířů pedagogů Otípky, Knoppa, Formana, Oslizloka a Mokráčka. Maluje osobité obrazy krajin, zátiší a figurální kompozici. Účastnil se několika výstav samostatně i společně s dalšími malíři, např. Hornické muzeum Landek v Ostravě-Petřkovicích, Muzeum v Šenově, zámek Frýdek a Paskov, Národní dům Frýdek-Místek, Obecní úřad Bruzovice a Žermanice, kulturní prostory v obci Dobrá.

ROSTISLAV JAROŠ je výtvarník a recesista z Frýdku-Místku, maluje obrazy s různou tématikou akrylovými barvami a spreji, vytváří i koláže a prostorové obrazy, tzv. asambláže. Maluje také obrázky pro děti. Malování má jako koníčka, takže vystavuje málo, ale své obrazy pravidelně posílá do dobročinných aukcí. Žije ve Frýdku a pracuje v nemocnici.