Leopold Parma: Motivy z Beskyd

Výstava se koná od 10. května do 1. července

Jemné umění, které musí být blízké každému milovníkovi našeho regionu. Tak by se dala charakterizovat výstava obrazů Leopolda Parmy Motivy z Beskyd, která bude k vidění ve Vratimovské galerii v době od 10. května do 1. července 2021. Kromě zážitku ze setkání s krásným uměním se nám navíc naskýtá mimořádná příležitost konfrontace umělcova pohledu na beskydskou krajinu s fotografiemi z Beskyd vystavovanými ve zhruba stejné době na Radničním náměstí v rámci venkovní výstavy Beskydy jsou více než fenomén Lysá hora. Který svět umění k nám bude promlouvat intenzívněji?

Leopold Parma (1891–1968) se narodil v Tiché u Frenštátu. Vlastní pílí, snahou a talentem se vypracoval na uznávaného umělce, jehož dřevoryty patří mezi nejlepší v  oboru. Byl také dobrým malířem, věnoval se i fotografii. Ve svých malířských a grafických pracích se soustředil na realistickou krajinomalbu především z prostředí rodných Beskyd.

Výstava Leopold Parma: Motivy z Beskyd je zapůjčena z Muzea Beskyd Frýdek-Místek.

Pokud to umožňují protiepidemická opatření, je Vratimovská galerie přístupná v době otevření pokladny Kulturního střediska po předchozí domluvě na tel. 595 700 751.