Filmový klub

Filmový klub Vratimov funguje pod kinem Hvězda, Kulturní středisko Vratimov a je řádným členem Asociace českých filmových klubů. Pořádáme filmová představení a soustřeďujeme se na filmy okrajových žánrů, kultovní klasiky i kontroverzní novinky. Každoroční součástí naší programové nabídky jsou kromě běžného programu také projekty 100.

Celoroční program obsahuje každý měsíc minimálně jeden film vhodný pro členy filmového klubu. Do programové skladby můžete zasahovat také Vy odesláním svých nápadů, názorů a rad na e-mail kina či diskusní fórum.

Členství ve filmovém klubu umožňuje zhlédnout na plátně kultovní díla (např. Bergmanna nebo Felliniho), snímky náležející do zlatého fondu kinematografie, zajímavé novinky nebo vítězné filmy z mezinárodních festivalů. Navíc na základě předložení členské průkazky můžete vstupenku na představení filmového klubu zakoupit za zvýhodněnou cenu. Jako člen klubu získáte i slevu ze vstupného na zajímavé filmové semináře a festivaly nejen u nás, ale i na Slovensku a v Polsku.

Členem se stanete poté, co navštívíte nejbližší filmový klub ve vašem kině a na pokladně si zakoupíte průkaz Asociace českých filmových klubů (AČFK). Nemusíte se nikam složitě přihlašovat ani vyplňovat žádné formuláře, ke všem výhodám vás opravňuje samotný průkaz AČFK. Počáteční vklad se vám začne vracet již po pár návštěvách promítání jakéhokoli filmového klubu. Přehled všech filmových klubů v České republice nalezete zde. AČFK pořádá také Letní filmovou školu – jako člen filmového klubu máte nárok na slevu akreditace.

Průkazky nejsou povinné pro návštěvníky filmových klubů, jedná se pouze o slevovou kartu, na níž může majitel čerpat různé bonusy a slevy po celé republice, na Slovensku a v Polsku. Zakoupením průkazky také podporujete činnost Asociace českých filmový klubů.